Soru & Cevap Platformuma Hoş Geldiniz!
0 oy
Program kategorisinde (3.7k puan) tarafından
Google Photos güvenli mi?

1 cevap

0 oy
(3.7k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Bir süredir fotoğraflarımı Google Photos'a yüklemeye başladım. Hesabımda her türlü güvenlik önlemi var. Fakat fotoğraflarımın gizliliği yani kimsenin görüp görmeyeceği kafamı kurcalamaya başladı. Bu görseller sonuçta Google sunucularında bulunuyor. Kendi NAS sunucum var aslında fakat istediğim gibi konfigüre edemediğim için verilerimin güvenliğinden endişe ediyorum artık. Disklerimden birinin bozulmasıyla 1.2 TB veri kaybettim. Bunlar oyun, film, belgesel, program gibi şeylerdi. Önemliler yedekliydi zaten tam da bu yüzden. Fakat ben yine de ciddi veri kaybettim ve artık korkuyorum...

Google Photos yüksek kalitede yani 16 MP'ye kadar olan görselleri bozmadan, sınırsız ve ücretsiz bir şekilde depoluyor. Tavsiye ederim ya da etmem bilmiyorum smiley verilerin gizliliği kafamı kurcalıyor. Yorumlarınızı beklerim. Yorumlarınıza cevabı buradan da veririm.

Edit: Google Photos kullanmayı bıraktım. Yatırım yapın, NAS alın. Tüm verilerinizi kendi güvenli cihazınızda tutun. Buluta güven olmaz. Saatlerdir yüklediğim resimleri silemedim bile. Bela gibi bir şey.

https://photos.google.com/?hl=tr

(3.7k puan) tarafından
Kritik ve özel olmayan tüm resimlerimi Google Photos'a yükledim. Bunları işlemesinde bir sakınca yok. 30-40 bin adet resmim bulunuyor burada. Paylaşılması gereken resimleri de WhatsApp vb. üzerinden değil direk buradan albüm olarak paylaşıyorum. Böylelikle kalite kaybı da olmuyor. Tavsiyemdir!

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 631 kez görüntülendi
3 Şubat 2019 tarihinde Ubuntu kategorisinde ogulcan (3.7k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 777 kez görüntülendi
5 Şubat 2019 tarihinde Genel kategorisinde ogulcan (3.7k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 1.6k kez görüntülendi
3 Şubat 2019 tarihinde Telefon kategorisinde ogulcan (3.7k puan) tarafından soruldu

40 soru

42 cevap

33 yorum

18 kullanıcı

Selamlar, her türlü sorunuzu bu sayfadan bana sorabilirsiniz. Hem ben hem de diğer ziyaretçilerimiz sorularınıza cevap verecektir. Bilgi paylaştıkça çoğalır!

Kategoriler

...